COMFY APPETIT KONZERVY A POCHOUTKY PRO PSY

COMFY APPETIT KONZERVY A POCHOUTKY PRO PSY

Prémiové konzervy a pochoutky pro psy značky Appetit.

 

ZAKLADNÍ STRAVOVACÍ PRŮVODCE: Comfy Appetit PRODUKTY

 

1. S jakými výrobci je naše strava pro psy srovnatelná?

 

Finnern GmbH, Dolina Noteci, Animonda, Lukullus, Boss, Rocco. Naše strava pro psy je srovnatelná s těmi nejlepšími výrobci na trhu. Tato řada byla vyrobena jako odpověď na stále narůstající trend ve společnosti, který se vrací zpět do přírodního charakteru a jednoduchosti

 

2. Co přináší lněný olej?

 

Lněný olej je především zdrojem nasycených tukových kyselin z řady n-3 (většina rostlinných olejů obsahuje pouze n-6 kyseliny), které ovlivňují tukový proces v těle a mají potenciál zabránit zánětlivým procesům. Díky přítomnosti phytosterolu, nasycené tukové kyseliny regulují práci zažívacího kanálu a kůže. Jejich důsledkem je srst zdravá a lesklá a lněný olej ji ještě dělá měkkou a hebkou na dotyk. Vypadá zdravě a zářivě. Psy požívající tuto stravu se lněným olejem mají pevnější a odolnější kůži a srst.

 

Některé zajímavosti ohledně lněného oleje:

• Dává se také závodním koním

• Obsahuje vitamíny jako A, D, E, K

• Vitamín E je známý jako fontána mládí

 

3. Potrava obsahuje 65% masa a co je ve zbylých 35%?

 

Šťavnatost ovlivňuje ve velké míře chuť produktů. Proto je voda nezbytná v celém technologickém procesu. To vytváří šťavnatý a homogenní obsah (voda a všechny komponenty jsou přidávány postupně). Dále také voda zabraňuje přílišné tuhosti potravy a zajišťuje rovnoměrnost rozložení masa v konzervách.35% znamená voda obsahující důležité vitamíny, minerály, olej a zeleninu.

 

4. Comfy Appetit obsahuje vitamín D3 a co další vitamíny? Byl proveden nějaký výzkum?

 

Během výroby produktu jsou přidány všechny vitamínové přídavky, které jsou doporučené organizací FEDIAF (Evropská federace pro zvířecí potravu)

Informace o vitamínech D3 je povinná. Zbytek vitamínů není popsán na konzervách kvůli limitovanému prostoru. Je standartním postupem, že na etiketách jsou označeny pouze informace o vitamínech, jejichž nadbytek může způsobovat potíže pro organismus (jako například vitamíny rozpustné v tuku, jestliže jsou součástí přísad). Vitamínové přísady jsou od světově známého dodavatele, který zaručuje kvalitu a každá sada produktů je testována.

Jednou za rok také prověřujeme množství vitamínu D3 v produktech.

 

5. Jaká je kalorická hodnota potravy?

 

Obsahuje 10% tuků, 10% proteinů, což je kalorická hodnota na 100g přibližně 120-150 kcal.

 

6. Jaké minerály obsahuje potrava?

 

Kromě běžných minerálních komponentů přímo z masa a kostí obsahuje Comfy Appetit také vápník a fosfor.. Množství minerálů odpovídá průměrným hodnotám doporučeným organizací FEDIAF.

Comfy Appetit obsahuje všechny důležité mikro a makro elementy ze syrového masa. Při výrobě nejsou žádné minerály znehodnoceny, proto je jejich obsah podobný před a po tepelném zpracování. Pro dodání rovnováhy se v průběhu procesu přidává vápník a fosfor. Vzájemný vztah mezi těmito minerály je velmi důležitý a proto je pravidelně kontrolovaný (analytická analýza). Navíc je ještě přidán do obsahu zinek, který zajišťuje lesklost srsti.

 

7. Comfy Appetit obsahuje 10% proteinů - ostatní výrobci mají 20-30% proteinů - jak vysvětlit tento rozdíl?

 

Obsah 10% proteinů je adekvátní při výrobě vlhké potravy přírodním způsobem. Při přidání většího množství proteinů by bylo zapotřebí i dodání koncentrátů a sloučenin, které již nejsou přírodní. Dodatečně, lidé si někdy pletou suchou a vlhkou potravu. Díky malému obsahu vody v suché potravě může být i větší množství proteinů než v potravě vlhké. Dále záleží také na kvalitě proteinů (výběr syrových materiálu a nasycených kyselin). Množství proteinů musí být přizpůsobeno potřebám psů. Starší a nemocní psi s ledvinami by měli mít potravu s nižším množstvím kvalitních proteinů. Příliš velké množství proteinů může způsobit onemocnění ledvin nebo alergie. Proto se nedoporučuje krmit psy potravou pro kočky protože obsahuje jiné množství proteinů.

 

8. Jaké rostlinné produkty obsahují naše konzervy?

 

Naše produkty obsahují přírodní rostliny a rostlinná vlákna.

 

9. Jaké biotické složky jsou obsaženy v našich produktech?

 

Lněný olej je považován za funkční přídavek

 

10. Obsahuje 65% syrového nebo sušeného masa?

 

Samozřejmě syrové maso.

 

11. Jaké je procento syrového masa MSM (mechanicky oddělené maso)?

 

Nepoužíváme MSM, protože veškeré naše maso je čerstvé a není chemicky zpracované. Jediným chemickým procesem během zpracování je chemické ochlazení.

 

12. Obsahuje tato psí potrava nějaké masokostní moučku?

 

Ne, Comfy Appetit neobsahuje žádnou masokostní moučku.

Tato kategorie je prázdná.

Beatin Aqua s.r.o., Zámecké náměstí 50, Plzeň - Křimice 322 00, IČO: 27961176, DIČ: CZ27961176
© vyrobilo AG25 - Richard Bělohubý 2010
Beatin Aqua Beatin
Czech English Deutsch