HRACHOVÁ VLÁKNINA

HRACHOVÁ VLÁKNINA

HRACHOVÁ VLÁKNINA Diamcel PEA 200.

 

Hrách je výborná surovina s vysokým obsahem bílkovin. Je velmi dobrým zdrojem draslíku a vitaminu B. Ze složitých komplexů uhlohydrátů, které hrách obsahuje, se uvolňuje energie postupně. Hrách je i dobrým zdrojem kyseliny listové a vitaminu K1, který aktivuje osteokalcin, potřebný pro zdravé kosti. Hrách je velmi dobrým zdrojem železa (tvorba krvinek) a vitaminu C, který tělo ochraňuje před volnými radikály.

 

Obecně: vláknina je součást rostlin, která je odolná k trávení a vstřebání v tenkém střevě těla, s kompletním nebo částečným trávením v tlustém střevě. Zjednodušeně řečeno je vláknina potravy nestravitelná složka stěn rostlinných buněk.

 

Vláknina se skládá z neškrobových polysacharidů a rezistentních oligosacharidů, ligninu a dalších obdobných sacharidů, jako je rezistentní škrob a dextriny, a syntetizovaných sacharidů, jako je polydextróza.

 

Z hlediska rozpustnosti se vláknina dělí na rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina se označuje též jako měkká vláknina či bobtnavé látky, má schopnost vstřebávat vodu a je stravitelná. Nerozpustná vláknina je označována jako hrubá vláknina, není stravitelná.

 

Rozpustné vlákniny: hemicelulózy (v kukuřici a pšenici), pektiny (v ovoci - jablka, bobule - rybíz, angrešt), rostlinné slizy, guar, agar (např. psyllium), inulin (výskyt - čekanka, česnek, artyčoky). Jejich funkcí je regulace trávení a vstřebávání sacharidů v tenkém střevě, regulace vstřebávání tuků, vazba žlučových kyselin, vazba vody a tím zvětšení střevního obsah, zvětšení obsahu tlustého střeva a tím naředění toxických látek obsažených ve střevě

 

Nerozpustná vláknina: některé hemicelulózy, celulóza (brukvovitá a kořenová zelenina), lignin (dřevo a zdřevnatělé součásti rostlin). Má tyto hlavní funkce: působí v žaludku pocit sytosti, ve střevě usměrňuje pohyb, působí proti zácpě a jejím komplikacím, mechanicky čistí a provokuje střevo, prevence zubního kazu.

Hrachová vláknina DIAMCEL PEA 200 - 15 kg

Hrachová vláknina DIAMCEL PEA 200 - 15 kg

Obj. č.: 1357919

Cena: 940,00 Kč

Cena: 817,39 Kč bez DPH

Množství na skladě: 12,00

 

Beatin Aqua s.r.o., Zámecké náměstí 50, Plzeň - Křimice 322 00, IČO: 27961176, DIČ: CZ27961176
© vyrobilo AG25 - Richard Bělohubý 2010
Beatin Aqua Beatin
Czech English Deutsch